Metin Mecik İnşaat

TR EN KA

Hakkımızda

Hakkımızda

        Mecikgroup şirketler grubunun bünyesindeki Metin Meçik İnşaat ve Turizm Yatırım Limited şirketimiz 1986 yılında kurulmuş ve ilk olarak İstanbul ve çevresinde dubleks ve tripleks villalar yaparak faaliyete geçmiştir. Daha sonra diğer bir kuruluşumuz olan mühendislik şirketimizin danışmanlığını yaptığı sanayici firmalara anahtar teslim sanayii tesisleri, laboratuvar tesisleri, fabrika, bina ve sosyal tesisler kurmaya başlamış; 1995 yılı itibariyle teknolojik yenilikler ışığında modern fabrika binaları yapılmıştır. 40 adet anahtar teslim sanayi tesisinin yanı sıra Yüksek gerilim tesisi ve sosyal donatılar tamamlanarak teslim edilmiştir. Yapılan tüm tesisler yasal düzenlemelere uygun ve tüm yaptırımlar ön planda tutularak ve tüm taahhütlerin zamanında yerine getirilmesiyle firmamızın güvenirliği artmış ve bu da piyasada kalıcı olmamızı sağlamıştır. 


        Ayrıca, 2012 yılından itibaren Türkiye’nin önde gelen inşaat malzemeleri yapan firmalarıyla birlikte yurtiçi ve yurtdışı dağıtıcı anlaşmaları yapılmış olup, Afrika’da ve Gürcistan’da mağaza ve satış büroları kurulmuştur. Bu bürolar aracılığı ile yurtdışına boya, parke, kapı, yalıtım ve mantolama, çatı sistemleri, toz grubu, sıhhi tesisat armatürleri ve dekoratif banyo aksesuarlarının yanı sıra inşaatlardan doğan özel ihtiyaçların da ihracatı yapılmaya başlanmıştır. 


        Tüm bunlara ek olarak 2015 yılından itibaren hem yurtiçi hem de yurtdışında beton ve çimento katkı malzemeleri satışımız da başlamış olup kısa bir zaman içerisinde de Türkiye’nin önde gelen Yapı Kimyasalları Tedarikçisi durumuna gelinmiştir. Üstün kalite ve hizmet anlayışı sayesinde Yurtdışında da benzer başarılar elde edilmiştir. 


        Kendi markamız “MAGICTON” ile beton ve çimento katkı malzemeleri satışımızla Türkiye’nin her yerinde ve yurtdışında kaliteli hizmet vermeye devam etmekteyiz. MAGICTON isminin sadece Türkiye değil Yurtdışında da önde gelen markalar ile birlikte anılmasını hedefliyoruz.  Müşterilerimizin çözüm ortağı olmak, onların bugünkü ve gelecekteki ihtiyaçlarını karşılayabilmek amacı ile ürün geliştirme, araştırma,  sürdürebilirlik ve digitalleşme konularına çok önem veriyoruz. 


        Yapılanmamızı müşterilerimize en iyi hizmeti en doğru ve hızlı şekilde vermek üzere organizasyonumuzu segmentasyonlar bazında yeniden yapılandırıyoruz.